نحوه پروگرام آردوینو پرو مینی با مبدل سریال

نوشته شده توسط admin_irasa 2018/08/28 13:22:27 0 نظرات آردوینو,
 • آردوینو پرو مینی:

     

آردوینو پرو مینی بردی حرفه ای که برای مکان هایی به کار میرود که محدودیت فضایی داریم.کوچک بودن این برد تا جایی ادامه پیدا کرده است که حتی آیسی مبدل usb به سریال  نیز در این برد حذف شده است به همین دلیل برای پروگرام کردن این برد نیاز به پروگرامر دارید. و می توانید سنسور های مختلف را به این برد وصل کنید.این مدل از برد آردوینو در دو نسخه 3.3 ولت با فرکانس کاری 8 MHZ و 5 ولت با فرکانس کاری 16 MHZ تولید میشود که باید در هنگام خرید به ولتاژ ورودی این برد دقت کنید تا به آن آسیبی نرسد.پایه های این برد به سه قسمت تقسیم می شوند پایه های ورودی و خروجی دیجیتال که در این برد 14 تا است که 6 تای آنها برای تولید موج ها   pwm قابل استفاده است.همچنین تعداد 8عدد پایه ورودی آنالوگ برای آن در نظر گرفته شده است که همان پایه های ورودی ADC در میکروکنترلر AVR می باشند و در نهایت پایه های مربوط به تغذیه که در صورت اتصال سنسور ها و وسایل مختلف به این برد می توانید تغذیه آن را از  این برد بگیرید. البته مواظب باشید دستگاه مورد نظر شما جریان زیادی از برد نکشد چون باعث سوختن آن میشود.مزایا:از مزایای این برد و به طور کلی برد های Arduino هر چه بگوییم کم است.در زیر خلاصه ای از مهمترین مزایای این برد را آورده ایم:

 1. کوچک بودن
 2. محیط نرم افزاری بسیار ساده
 3. کدنویسی آسان
 4. متن باز بودن آن
 5. وجود کتابخانه های بسیار زیاد برای راه اندازی سنسور های مختلف
 6. وجود شیلد های مختلف سازگار با این برد برای راه اندازی وسایل جانبی مختلف مثل اتصال به شبکه و اینترنت

معایب:

شاید بتوان قدرت پردازش کم نسبت به برد های مختلف دیگر را از عیب های این برد نام برد اما در مقابل قابلیت های بیشمار آن قابل صرف نظر کردن است.

 • مبدل سریال(CP2102 FTDI):

امكان برقراري ارتباط با كامپيوتر از طريق پورت usb را فراهم ميكند. در حقيقت با اتصال اين مبدل به كامپيوتر و نصب برنامه درايور ، يك پورت سريال مجازي به پورتهاي كامپيوتر افزوده ميشود. اين مبدل قابليت كار با سيستم عاملهاي windows، MAC، linuxرا دارا ميباشد.در خروجي اين مبدل علاوه بر پين هاي txd،rxdوgnd ولتاژ خروجي 5v و 3.3v نيز در نظر گرفته شده است.

قابلیت ها:

 1. شناسايي خودكار سرعت انتقال اطلاعات تا 1Mbps
 2. قابلیت تبادل اطلاعات با رابط خارجی با پروتکل UART
 3. ولتاژ خروجي 5v و 3.3v
 4. داراي led هاي نشانگر اتصال usb
 5. داراي led هاي نشانگر RX و TX
 6. دارای سیستم مدیریت برای کاهش جریان در حالت بی کاری و مد Standby
 7. ساپورت دستگاه های گوناگون با خروجی سریال از قبیل مودم ها،دستگاه های کارت خوان،دوربین های دیجیتال و ...
 • نحوه اتصال پایه ها:

نحوه اتصال پایه ها به صورت زیر میباشد.

ارسال نظر

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.