شرایط و قوانین

ثبت هرگونه خرید در سایت ایران آسا الکترونیک به معنی پذیرش قوانین و شرایط می باشد و خریدار ملزم به رعایت قوانین فروشگاه می باشد.

ثبت اطلاعات صحیح خریدار :

شخصی که عضو سایت می شود می بایست اطلاعات و مشخصات آدرس خود را صحیح و کامل وارد کند.بنابراین مشکلات عواقب ناشی از اشتباه وارد کردن اطلاعات و آدرس پستی به عهده خریدار می باشد.

ارسال سفارش مشتری :

ارسال مرسولات سفارشی مشتری در شرایط عادی در روز سفارش ارسال می شود و هزینه ارسال کالا به عهده مشتری می باشد.همچینین تحویل مستقیم کالا در فروشگاه ایران آسا الکترونیک نیز مقدور می باشد.مبلغ دریافتی  بابت ارسال از طریق  باربری جهت پیک درون شهری می باشد (فروشگاه تا ترمینال باربری) وهزینه مرسوله به صورت پس کرایه است.همچنین مقداری از هزینه پست بابت ارسال بسته ها به مرکز پستی جهت ارسال می باشد.

موجودی کالا :

مشتریان عزیز که تعداد سفارش عمده و یا نیاز به تهیه کالا دارند می توانند مستقیما با واحد فروشگاه در تماس باشند.همچنین بدلیل فروش حضوری در صورت سفارش عمده کالا جهت اطمینان از موجودی محصول می توانید با واحد فروش فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

سفارش کالا :

نحوه سفارش کالا کاملا به صورت آنلاین می باشد و در مواقع خاص جهت رفاه حال خریدار خرید تلفنی نیز مقدور می باشد که در اینصورت می توانید با واحد فروش فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

روش های پرداخت کالا :

در صورتی که خریدار در فروشگاه حضور داشته باشد می تواند با استفاده از دستگاه کارت خوان وجه مورد نظر خود را واریز کند و همچنین شخص خریدار می تواند مبلغ خرید خود را کارت به کارت کند.

آسیب های احتمالی در حین حمل و نقل (ارسال) : 

با توجه به حساسیت مربوط به ارسال لوازم ، قطعات شکستنی در روش های حمل و نقل بسته هایی که دچار آسیب دیدگی در حین ارسال شوند شامل بیمه های مربوط به شرکت های حمل و نقل نخواهند بود و پرداخت خسارت به عهده فروشگاه نمی باشد.لذا می توان بسته های ارسالی را با احتساب هزینه بیمه تکمیلی ارسال نمود.

رهگیری سفارشات : 

بعد از ثبت سفارش و ارسال بسته توسط فروشگاه وضعیت سفارش شما به حالت حمل شده تغییر می یابد که در این زمان شناسه مرسوله پستی ( پست پیشتاز ، پست سفارشی ) به ایمیل ثبت شده خریدار ارسال می شود که با مراجعه به سامانه itemtracking.post.ir از آخرین وضعیت مرسوله پستی خود مطلع شوید.

بعد از ارسال بسته ها از طریق باربری شماره بارنامه به خریدار محترم اعلام می شود.مشکلات عواقب ناشی از ثبت شماره موبایل اشتباه و یا در دسترس نبودن به عهده خریدار می باشد.

اشتباهات احتمالی در ثبت سفارش : 

چنانچه حین ثبت سفارش سهوا کالایی را با تعداد اشتباه و یا مدل متفاوتی خریداری نمودید ، قبل از ارسال مرسوله می توانید نسبت به اصلاح سفارش خود با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.در صورتی که بسته ارسال شده باشد هیچ مسئولیتی متوجه فروشگاه نخواهد بود.


کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.